شمخانی : خط خون به خط محبت تبدیل شد

علی شمخانی ظهر امروز در بازدید خود از مرز چذابه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دو و نیم میلیون نفر ایرانی به همراه زائران غیر ایرانی از کشور‌های شمال ایران و افغانستان و پاکستان، بدون هیچ حادثه امنیتی از طریق خوزستان وارد خاک عراق شدند و این علامت آشکاری است که نشان می‌دهد، امنیت در ایران چقدر بالا است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی، عبور زائران اربعین بدون هیچ حادثه‌ای را نشان‌دهنده امنیت بالا در ایران دانست که هیچ‌کس نمی‌تواند به این کشور گزند امنیتی وارد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی شمخانی ظهر امروز در بازدید خود از مرز چذابه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دو و نیم میلیون نفر ایرانی به همراه زائران غیر ایرانی از کشور‌های شمال ایران و افغانستان و پاکستان، بدون هیچ حادثه امنیتی از طریق خوزستان وارد خاک عراق شدند و این علامت آشکاری است که نشان می‌دهد، امنیت در ایران چقدر بالا است.

وی افزود: حماسه اربعین حسینی این را برجسته و نمایان کرد که ایران به‌عنوان یک کشور با ثبات، هیچ گزندی امنیتی را هیچ طرفی نمی‌تواند به آن وارد کند.

شمخانی با اشاره به اینکه خط عبور فعلی زائران اربعین در مرز چذابه زمانی خط خون بود، بیان کرد: وقتی یک شروری در کشور همسایه حاکم می‌شود، روابط همسایگی را مبتنی بر خواست استکبار جهانی تنظیم می‌کند. صدام این مسیر را خط خون برای درگیری بین ملت ایران و عراق قرار داده بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با یادآوری خاطرات دفاع مقدس در این منطقه گفت: اولین عملیات بزرگ بین ارتش و سپاه یعنی طریق‌القدس در همین منطقه انجام شد. این خط خون امروز تبدیل شده است به خط محبت و مودت بین مردم ایران و عراق. هنوز ظرفیت‌های فراوانی به صورت کمی و کیفی در موضوع اربعین وجود دارد که امیدوار هستیم سال‌به‌سال این ظرفیت‌ها هم در بحث جمعیت و هم در زمینه هدف‌گذاری درست، توسعه پیدا کند.

شمخانی تأکید کرد: امیدوارم این مسیر اربعین حسینی تبدیل به یک تجمع ضد صهیونیستی برای دفاع از مردم فلسطین شود.
;