وزیر کشور: بار اصلی اربعین بر دوش استان ایلام بود

وزیر کشور از تلاش مردم و مسئولان استان ایلام در میزبانی از زائران عتبات عالیات تقدیر کرد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، دکتر «رحمانی فضلی» در همایش استانداران کشور ضمن تقدیر و تشکر از مردم استان ایلام در میزبانی شایسته اربعین حسینی گفت: بار اصلی اربعین بر دوش ایلام بود و در این میان تعهد استاندار ایلام بی‌نظیر بود.

وی ادامه داد: با وجود اینکه استاندار ایلام دو ماه استراحت مطلق داشت اما با تلاش و تعهد مثال‌‍زدنی یکی از پرافتخارآفرین دوران را در برگزاری مراسم باشکوه اربعین برجای گذاشت.

«قاسم سلیمانی دشتکی» استاندار ایلام نیز ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خوب مسئولان ارشد کشور و میزبانی شایسته مردم استان ایلام، مراسم اربعین ۹۸ را یک حماسه بزرگ و تاریخی خواند و گفت: مجموعه تلاش‌ها و وحدت و همدلی مردم و مسئولان در استان ایلام که قریب ۶۰ درصد مراسم اربعین را پوشش داد در خلق این حماسه عظیم حائز اهمیت بود.

وی در ادامه بر افزایش اختیارات استانداران مناطق مرزی کشور تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد که استانداران مناطق مرزی در مراودات با همتایان خود در کشور همسایه از دامنه اختیارات بیشتر برخوردار باشند چرا که در چنین وضعیتی اقتدار یک استاندار، اقتدار کشور است.

سلیمانی‌دشتکی فرآیند تفویض اختیارات را در راستای تمرکززدایی عنوان کرد و گفت: افزایش اختیار استانداران می‌تواند به برداشتن شکاف بین استان‌های توسعه یافته و توسعه‌نیافته کمک کند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود بر توجه دولت به امر پیشگیری در جلوگیری و کاهش هزینه‌ها در بلایای طبیعی تاکید کرد و گفت: دولت به جای اینکه هزینه‌های زیادی را صرف خسارات جبران‌ناپذیر بعد از بحران‌های طبیعی کند، با تمرکز بر امر پیشگیری با کمترین هزینه علاج واقعه را قبل از وقوع بکند، چیزی که ما در سیل فروردین ماه ۹۸ به شکل قابل قبولی آن را به نمایش گذاشتیم.

بر اساس این گزارش، سلیمانی‌دشتکی استاندار ایلام در دیدار وزیر کشور و استانداران با تولیت آستان قدس رضوی ضمن تقدیر و تشکر از کمک و همکاری خوب آستان قدس رضوی در خدمت‌رسانی به زوار و برگزاری مراسم باشکوه اربعین گفت: در اربعین استان ایلام و مرز مهران به عنوان دروازه عتبات عالیات همواره مورد توجه و انتخاب زائران قرار گرفته است به طوری که این مرز به عنوان پرترددترین و شلوغ‌ترین مرز کشور هر ساله پذیرای میلیون‌ها زائر اربعین حسینی علیه‌السلام از اقصی نقاط کشور و جهان است.

وی ادامه داد: در این راستا ایجاد یک زائرسرایچند منظوره در پایانه مرزی مهران با توجه به کثرت و تراکم جمعیت به ویژه در ایام اربعین بسیار حائز اهمیت است.

سلیمانی دشتکی در ادامه از تولیت آستان قدس رضوی در جهت توسعه پایانه مرزی درخواست کمک کرد و گفت: ایجاد یک بلوار با فضای سبز از پل زائر تا پایانه مرزی مهران از اولویت‌های ستاد اربعین استان است و در این راستا استان قدس رضوی می‌تواند بلواری با نام مبارک امام رضا علیه السلام در این پایانه ایجاد نماید.

بر اساس این گزارش، درخواست‌های استاندار ایلام در این دیدار مورد توجه و استقبال حجت‌الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی قرار گرفت و مقرر شد که این درخواست‌ها طی نامه‌ای جهت پیگیری به آستان قدس رضوی ارسال شود.
;