چراغ قرمز برای علی دایی خاموش نمی‌شود!

در مراسم ختم نادر باقری، دروازه بان سابق پرسپولیس دو چهره بیش از بقیه صدای شاتر عکاسان را در آوردند؛ علی دایی و عادل فردوسی پور.

به گزارش "ورزش سه"، دایی در میانه مجلس خود را به مسجد نور رساند و با عبور از جمعیت صاحب عزا، در مواجهه با یحیی گل محمدی روبوسی و چاق سلامتی گرمی با او کرد و با همان ابهتی که با لباس های زمستانی بیشتر هم به نظر می‌رسید به سمتی رفت که فرهاد کاظمی در آنجا نشسته بود. دایی که با دیدن یحیی صورتش به خنده باز شده بود، به این هم‌تیمی وفادار در دوران بازیگری در تیم ملی، صبا و پرسپولیس تبریک گفت.


او و یحیی در سال‌های گذشته به طرز عجیبی با هم گره خورده‌اند؛ به خصوص در بازی پرسپولیس که هر بار اسم دایی به میان آمده، نام گل محمدی هم مطرح شده است. دو مربی‌ای که قبلا در راه آهن در نقش سرمربی و دستیار همکاری کوتاهی هم با هم داشته‌اند. جالب اینکه شاید یحیی از معدود پرسپولیسی‌هایی هم باشد که دایی همیشه احترامش را داشته و به پاس سال‌ها دوستی نزدیک، مشوقش بوده است. گل محمدی که حالا رکورد دستمزد و مخارج استخدام یک مربی ایرانی (از بین دایی و قلعه نویی) را شکسته، در حالی به علی دایی لبخند می زد که در تیم ملی هم این دو گزینه‌های جایگزینی مارک ویلموتس بوده‌اند. پروژه ای که حالا یحیی را در خود ندارد و به نظر می رسد دایی نیز در آن نباشد.

 

 

 


لیگ نوزدهم از معدود تورنمنت های فوتبالی‌ست که علی دایی با اتمام بازیگری و شروع مربیگری در آن حضور ندارد. او به واسطه دو گفتگوی بلند که اولی منجر به قطع همکاری او با سایپا و دومی بدل به مانعی برای حضور مجددش در فوتبال ایران شده، از بازار کار بیرون است و اگرچه نامش مدام برای تصدی در پست‌هایی مثل سرمربیگری تیم ملی، پرسپولیس، تراکتور، ذوب آهن و ... مطرح شده است اما به طرز عجیبی اسم او برای تمامی فهرست‌ها خارج می‌شود که آخرین مورد به ذوب آهن برمیگردد که پس از چند جلسه در نهایت دایی به اصفهان نرفت و دوری فرزندش را به عنوان دلیل این عدم همکاری اعلام کرد.


اما در بین اهالی فوتبال درباره علی دایی و کار نکردنش بحث های دیگری مطرح است و همه منتظر اثبات این فرضیه هستند که آیا ممنوعیت کاری علی دایی حقیقت دارد؟
هنوز باید صبر کنیم تا ...

;