در ایران با پول دادن میانه ای ندارند

نشریه آاس اسپانیا در مصاحبه با په په لوسادا(بدنساز گل گهر) و گابریل کالدرون سرمربی سابق پرسپولیس به مشکلاتی که تحریم ها در فوتبال ایران ایجاد کرده اند پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، شرایط در ایران پس از ترور سردار قاسم سلیمانی به دست آمریکا پر تنش و بحرانی شد. شهادت سردار سلیمانی اختلافات بین ایران و آمریکا را شدت بخشید و باعث مقابله به مثل ایران شد. حملات موشکی به یکی از پایگاه های آمریکا در عراق، پاسخ ایران به ترور قاسم سلیمانی بود. اما از ماه ها پیش و به دلیل تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران، بسیاری از بانک های اروپایی حساب ایرانی ها را بسته و انتقال پول به اروپا با مشکلات فروانی مواجه شده است. تحریم هایی که تاثیر خود روی فوتبال ایران و مربیان خارجی شاغل در این کشور را نیز گذاشته است.

 

 

 

 

په په لوسادا بدنساز باشگاه گل گهر سیرجان در مورد اتفاقات اخیر در ایران می گوید:« هفت ژانویه قرار بود به ایران برگردم. بلیت گرفتم و قرار بود به تهران پرواز کنیم که اطلاع دادند به دلیل ترور سردار سلیمانی، پروازها به ایران کنسل شده است. به هتل رفتم و فردای همان روز شنیدم که هواپیمای اوکراینی سرنگون شده است. به باشگاه اطلاع دادم که تا شرایط آرام نشود، به ایران بر نمی گردم ولی یک هفته بعد و با آرام شدن اوضاع برگشتم. شرایط لیگ ایران عادی و طبیعی است. فعلا در تعطیلات زمستانی هستیم و نیم فصل دوم به زودی شروع خواهد شد اما مشکلات مالی در ایران پابرجاست. به ما گفته اند که در کشورهایی مثل امارات، قطر و ترکیه حساب باز کنیم و از این طریق دستمزد ما پرداخت خواهد شد اما در عمل، تحریم های آمریکا باعث شده تا پرداختی ها به موقع صورت نگیرد.»

 

 

 

 

در همین رابطه می توان به سرنوشت گابریل کالدرون در ایران نیز اشاره داشت.

دوران حضور کالدرون سرمربی آرژانتینی در پرسپولیس ایران تنها شش ماه به طول انجامید و او به همراه دستیارانش خواکین خیل و اینیگو والنسیا ایران را ترک کردند. پرسپولیس نایب قهرمان سال 2018 لیگ قهرمانان آسیا، رکورد حضور 100 هزار نفری را در یک بازی آسیایی را در اختیار دارد و تیمی پرطرفدار محسوب می شود.

مشکل اصلی اما در پرداختی باشگاه به این مربی بود و همین سبب قطع همکاری طرفین شد.

 

 

 

 

نشریه آاس گزارش خود در مورد کالدرون را اینگونه شروع می کند و سپس به نقل از خود وی می نویسد:« پرسپولیس از بزرگترین باشگاه های ایران و تیمی مردمی است اما باشگاهی است که با پول پرداخت کردن میانه ای ندارد. ما 30 درصد قراردادمان را گرفتیم و نصف همین را نیز 5 روز پیش پرداخت کردند. ما شش ماه هیچ پولی دریافت نکردیم ولی به احترام بازیکنان و هواداران که همیشه به ما لطف داشتند، تصمیم گرفتیم تا ماه ژانویه صبر کنیم. نمی خواستم در کوران بازی ها تیم را ترک کنم و صبر کردیم تا شاید باشگاه مشکلاتش را حل کند.»

کالدرون ادامه می دهد:« همیشه می گفتند که ما مشکل مالی داریم ولی آن را حل خواهیم کرد. برای من تصاویر چک هایی را فرستادند ولی هرگز آنها را دریافت نکردم. مشکلات ایران با ایالات متحده؟ من و دستیارانم هیچ مشکلی در ایران نداشتیم و همیشه از خوبی های فوق العاده این کشور صحبت کرده ام. ما کاری به مشکلات بین المللی ایران نداشتیم و از این ناحیه آسیبی به ما وارد نشد.»

 

 

;