انتخاب جنجالی انصاری‌فرد از بین دایی و کریمی

مهاجم ایرانی السیلیه بعد از چند سال حضور در لیگ های اروپایی در 29 سالگی روزهای خوبی را در لیگ ستارگان قطر سپری می کند.

به گزارش" ورزش سه" کریم انصاری فرد در حالی که انتظار می رفت بعد از دوازده بازی در ناتینگهام فارست در فوتبال جزیره ماندنی شود در انتقالی جالب به السیلیه قطر پیوست. او 5 سال را در لیگ های اسپانیا و یونان و انگلستان بازی کرده و حالا باید توانایی هایش را در لیگ پرستاره قطر نشان می داد. او در این فصل و در دوازده بازی برای السیلیه 6 گل به ثمر رساند و حالا در آستانه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا یکی از مهره های کلیدی تیمش به حساب می آید. مهاجم ایرانی السیلیه گفت و گویی را با شبکه الکاس و در برنامه فالوئرز انجام داده است که در ادامه می خوانید:


کریم تجربه حضور در قطر برایت چگونه بوده است؟


واقعیت این است که بعد از چالش ها و سفرهایی که داشتم الان در شرایطی متفاوت هستم. اینجا بازیکنان بزرگی حضور دارند و لیگ قطر هم یکی از بهترین مسابقات است و تیم ها سطح خیلی خوبی دارند. تیم ما در شرایط خیلی خوبی است و تلاش می کنیم که در مسیرهای بهتری قرار بگیریم.


بیا درباره بازیکنان ایرانی صحبت کنیم که سابقه زیادی در فوتبال قطر دارند مثل قاسمپور، علی دایی، علی کریمی و بازیکنان زیادی که آمدند و هنوز هم دارند به تیم های حاشیه خلیج فارس می پیوندند. البته قبلا پیشتر به قطر و کشورهای حاشیه خلیج فارس می آمدند اما الان انتخاب اولشان اروپا شده است.


بله خیلی از هموطنان من در فوتبال کشورهای خلیج فارس بازی کرده و می کنند و خیلی از اسطوره های ما اینجا بودند. در حال حاضر خیلی از بازیکنان ما در اروپا بازی می کنند و هواداران و فوتبالدوستان همیشه دوست دارند رویاها و آرزوهایشان را در لیگ های بزرگ پیدا کنند. بازیکنان ایرانی دوست دارند به سطح بالایی برسند. ما یکی از بهترین تیم های ملی را داریم و در یکی از بهترین تیم های آسیا بازی می کنیم و همیشه تلاشمان برای رسیدن به جام جهانی است. این اتفاق مهمی است. در حال حاضر هم بازیکنان بزرگی داریم که در این کشورهای حاشیه خلیج فارس بازی می کنند. بازیکنان ایرانی افتخار می کنند که نماینده کشورشان در خارج از کشور هستند.


در مورد مسابقات لیگ قهرمانان بگو. آیا برای این مسابقات آماده هستید در حالی که برای اولین بار در این مسابقات شرکت می کنید؟


ما برای این مسابقات آماده هستیم. از اولین تیم هایی هستیم که در قطر خودمان را آماده کردیم به خصوص در اردوی آماده سازی در تونس برای مسابقات داخلی و لیگ قهرمانان آماده شدیم. این لحظات برای باشگاه‌مان لحظاتی تاریخی است و باید بیش از صد درصد برای این مسابقات آماده شویم چون باید یک چیز تازه ای در تاریخ بنویسیم و انشالله بتوانیم این کار را انجام بدهیم.

 


السیلیه در پلی آف لیگ قهرمانان باید با برنده بازی الرفاع و شهرخودرو بازی کند. شهرخودرو یک تیم قدرتمند است و حتما تو به السیلیه کمک خواهی کرد که شهرخودرو را آنالیز کند؟


بله شهرخودرو تیم خیلی خوبی است و بازیکنان خوبی دارند. من با بعضی از بازیکنانشان بازی کردم. این را نه به خاطر اینکه ایرانی هستم می گویم اما آن ها واقعا تیم خوبی هستند. در ایران هیچ تیمی و به خصوص نماینده های آسیایی آسان نیستند. بازیکنان ایرانی با تعصب و تلاش بازی می کنند. ما بازی سختی مقابل نماینده ایران داریم و مطمئنا بازی زیبایی خواهد بود اما تمام تلاشمان را برای برد در این بازی و موفقیت در آسیا انجام می دهیم.


نزدیکترین بازیکن السیلیه به تو و همراهت در تیم کدام بازیکن است؟


شما می دانید که قبل از اینکه به السیلیه بیایم از همبازیانم درباره این تیم پرس و جو کردم. فهمیدم یک تیم خانوادگی است و فضای خیلی خوبی در آن حاکم است. ما با هم مثل برادر هستیم. من با همه راحت هستم و همه در یک سطح هستند. بهترین بازیکن السیلیه خود السیلیه است و ستاره واقعی تیم است و همه برای موفقیت واقعی تیم تلاش می کنند. جواب من به این سوال این است که همه بازیکنان.


در اینجا مجری به کریم انصاری فرد دو عکس نشان می دهد: علی دایی یا علی کریمی؟


(کریم می خندد ) چه کسی این عکس ها را انتخاب کرده است. هردو اسطوره های فوتبال ایران هستند در بایرن مونیخ و تیم ملی بازی کردند و انتخاب یکی سخت است. هر دو را دوست دارم و برای هر دو احترام قائل هستم. اگر باید یکی را انتخاب کنم علی دایی را انتخاب می کنم.

 

 


السد یا الدحیل؟


(کریم الدحیل را به السد ترجیح می دهد) الدحیل را از قبل می شناختم و بازی هایش را دنبال می کنم. اما السد هم تیم بزرگی است.


رامین رضائیان یا مرتضی پورعلی گنجی؟


با هر دو در تیم ملی همبازی هستم ولی با مرتضی رفاقت دارم. رامین هم دوست من است و برایم قابل احترام است.


آیا رامین حاشیه را دوست دارد؟


نه اینطوری نیست اتفاقا بازیکن فنی و خوبی است.


می خواهم حرفم را اصلاح کنم. آیا رامین بازیکن تیم ملی ایران است که بیشتر از بقیه دنبال دعوا است؟


آره... رامین بازیکن تلاشگر و خیلی خوبی است و سطح فنی بالایی دارد. در تیم ملی نیاز است آدم بجنگد و سرسخت باشد چون با قلبش بازی می کند.

 

;